Dövme Silme Tabancası Magic Pen

DÖVME İLE İLGİLİ BAZI GERÇEKLER

Dövme ebedidir. Dövme yaptırmadaki temel prensipte budur. Fakat zamanla insanlar değişir ve dövmelerinden kurtulmak isteyebilirler, profesyonel sebeplerden veya artık dövmelerini sevmedikleri için hayatlarının bu bölümünü silmek veya bu anıyı unutmak isterler. Tüm dünyada bir çok insanın dövmesi vardır fakat önemli oranda kişi de dövmelerinden kurtulmak istemektedirler. Bir dövme yapıldığında pigmentler bir kaç ay sonra dermise iner. Dövmeden kurtulmanın zor olmasının sebeblerinden biri mürekkebin cildin derin tabakalarına kadar nüfus etmesidir. Dahası, bugün dövme yapılırken geliştirilen teknikler, birden fazla rengin kullanılması, geliştirilmiş iğne ve mürekkep, dövmeden kurtulmayı çok daha zorlaştırmaktadır. Günümüzde dövme silmek için birçok teknik geliştirilmiştir: lazer, cerrahi veya dermabrazyon gibi , fakat var olan bu tekniklerin dikkate değer dezavantajları vardır.

Lazer en çok kullanılan yöntemdir. Uzun dönemde ve belli şartlar altında bu teknik işe yarar. Sadece belli aralıktaki renklerde etkilidir(çoğunlukla siyah, koyu mavi, kırmızı ve turuncu ve açık renk olmayanlarda), pahalıdır çünkü cihazlara çok büyük yatırım gerekir ve çok sayıda seans uygulama gereklidir. Dövmeye ve boyutuna göre değişmekle beraber bazı hastalarda 12 ve üzerinde seans gerekebilir.Aynı zamanda sağlık için riskli bir yöntemdir çünkü dövme yok edildikten sonra,pigmentler kana geçmekte ve bunun sağlık üzerine etkileri tam bilinmemektedir. Dövmeyi silme süresi 2 yıla kadar uzayabilmekte ve bazen tedavi sonrası yanık ve skarlar oluşabilmektedir.

T.E.P.R. DÖVME SİLME SİSTEMİ

Kısaca: Trans Epidermal Pigment Release tekniği medikal bir yöntemdir, yenilikçi ve var olan tüm dövme silme yöntemlerinden daha geniş spektrumludur ve avantajlıdır. Bunun sebeplerinden biri görünür iz bırakma ihtimalinin çok az olmasıdır. Özel hazırlanmış doğal ürünler kullanarak tersine dövme yapma metodu uygulanır. Küçük noktalar halinde uygulama yaparak dövmelerdeki pigmentleri uzaklaştırmak tekniğin içeriğidir, her nokta arasında 5mm boşluk bırakılır.

Güçlü Yönü: Lazerden çok daha ucuzdur , 3 -4 seans çoğu zaman yeterlidir. Sonuç olarak, daha hızlıdır. Renk ayırd etmez ,her renkteki pigmente patentli özel ve doğal solusyonların enjeksiyonu yolu ile etkieder.

ÇİZİMLER

Detaylar: TEPR tekniği önceden kullanılan bir dövme silme yönteminin modernize edilmiş halidir. Bu teknik yara iyileşmesinde kısmi kalınlaşma teorisinin modifikasyonunu kullanır. Sık aralıklarla kısmi kalınlıkta cilt soyulması oluşturulurken arada sağlam epidermis ve dermis köprüleri bırakılır. Geleneksel yöntemlerde birbirine yakın yerleştirilmiş iğnelerden oluşan aletler kullanılır. TEPR ise medikal mikro iğneler kullanarak derinliği belli penetrasyonlar oluşturulur. Dermisteki dövme pigmentlerine ulaşan kısmi kalınlıkta soyulmalar yapılır. Bu yaralar bir gün içinde kurur. Yaklaşık iki hafta sonra oluşturduğumuz bu yaralanmalar iyileşirken cildin altından ve etrafından kendiliğinden ayrışmalar olur ve pigmentler serbestleşirler. TEPR oluşturduğu yaralanmalar iyileştikçe soluklaşır düzleşir, devam eden seanslarda benzer metod ile diğer alanlardaki pigmentli cilt taranır. Aynı teknik ile bütün alan taranır .

Uygulamanın olası sonuçları: Hastaya, tekniğe ve uygulama sonrasındaki bakıma bağlı olarak tüm vakalarda skar ihtimali az da olsa vardır. Ciltte ve skar dokusunda hipo veya hiperpigmentasyonlar oluşabilir.

Uygulama: Yıkanmış ve traş edilmiş alan antiseptik ile temizlenir.Vakaların %80 ninde anestezi gerekmez. Yeterli deriliğe ulaşabilmek ve skar oluşumunu sınırlamak için iğne derinliği ayarlanabilir özelliktedir. Uygulamalardan sonra hasta belli aralıklarla izlenmelidir.

Sonuç: Daha etkili, daha ucuz, daha güvenli, daha mutlu müşteriler için olağanüstü bir seçenek.

THE MAGIC PEN

En doğal teknikler kullanılarak, Magic Pen organizmadan dövme pigmentinin tahliye edilmesini sağlar. Kullanımı kolay olan Magic Pen dövme yapma aleti gibi çalışır ama mürekkep enjeksiyonu yerine özel solusyonu enjekte eder. Dövme mürekkebi doğal yolla atılır.

İLETİŞİM ( CONTACT )

Burak COŞKUN
0532 682 02 88

  Cosmedikal
Esentepe Mah. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Tuna Cad.Girişi Anı Sitesi A Blok Kat:4 Daire:8
Nilüfer BURSA / TURKEY

 0224 232 24 01

info@cosmedikal.com

  Katya Collomb Muret
DHL KAB DIFFSIO
1071 Route Des Tattes Borly-74380 CRANVES SALES
FRANCE